BIBLIOTEKA

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia ciekawych stron internetowych.

Serwis „Wolne lektury”

Utworzony przy współpracy z Biblioteką Narodową serwis oferujący lektury szkolne w formacie elektronicznym, które można przeglądać on-line, a także ściągnąć na twardy dysk komputera. Każda e-książka uzupełniona jest przypisami i komentarzami. W portalu uczniowie mogą przeszukiwać teksty lektur pod kątem występujących w nich motywów literackich, powiązań z innymi książkami, przynależności gatunkowej i rodzajowej itp.

Portal Edukacyjny 6 Plus

Biblioteka licealisty

Skarbnica literatury polskiej (tu znajdziesz np. pełny tekst „Pana Tadeusza” z rycinami)

www.portalwiedzy.onet.pl

www.polska.pl

Skarby literatury polskiej

Serwis polonistyczny „Hamlet" (tu znajdziesz: teksty, opracowania, komentarze, konteksty z filozofii, sztuki, kultury)

Biblioteka Literatury Polskiej w Internecie

SERWISY EDUKACYJNE

Interklasa Portal edukacyjny dla młodzieży

Polski Portal Edukacyjny (studia, matura, olimpiady, katalog zawodów, nauka za granicą)

Liceum.pl (m.in. matura, informatory, olimpiady przedmiotowe, stypendia, rankingi szkół)

Profesor.pl (lekcje, artykuły, materiały, porady)

Oświata – serwis Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych

Edukator – serwis dla nauczycieli

KSIĄŻKI W INTERNECIE (recenzje, omówienia, nowości, listy bestsellerów itp.)

Portal Księgarski

Wirtualna Polska

Wirtualna historia książki i bibliotek

"Jesteśmy świadkami niezwykłego zjawiska: z jednej strony biblioteka gości u siebie Internet, co widać w czytelniach, z drugiej - Internet jest gospodarzem biblioteki. W sieci znajdują się ogromne ilości informacji, całe archiwa historii łacińskiej".

Umberto Eco

„Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu… Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana.”

"Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego".