NASZE PASJE

 

           Od 16 kwietnia 2018 r. w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem „GRAAL”,  jako wolontariusze pracujemy w Spółdzielni Socjalnej APACZE. Ma ona swoją siedzibę na osiedlu Willowym 29 i  jest prowadzona przez osoby z zespołem Downa.
Dzięki pomocy opiekuna samorządu uczniowskiego i pedagoga szkolnego pomagamy realizować cele stowarzyszenia. Przyczyniamy się do integracji osób z zespołem Downa do uczestniczenia w „normalnym” życiu  przez konkretne działania w spółdzielni. Po zapoznaniu się  z problemami pracy oraz założeniami pracy stowarzyszenia, znalazła się grupa 31 uczniów, którzy codziennie po lekcjach pracują wspólnie z osobami w Spółdzielni Apacze.
Wspólna praca sprawia nam wiele satysfakcji i radości. Widzimy, jak ważni jesteśmy dla Ani, która może nami pokierować i jest z tego bardzo dumna. Ze względu na fakt, że dzieli nas tylko 3 minuty drogi od naszych przyjaciół (teraz należałoby powiedzieć, że łączy), możemy poświęcić czas bezpośrednio po lekcjach i wesprzeć osoby, o istnieniu których nie wiedzieliśmy nic do tej pory. Nasza działalność  uświadomiła nam, jak często przechodzimy obojętnie wobec ludzi, którzy potrzebują wsparcia.  Naszym mottem stała się misja Stowarzyszenia GRAAL: „Dlaczego naszą filozofią jest „poszukiwanie Graala”? Bo każe nam wciąż się doskonalić i pozwala nam wierzyć, że nasz ideał jest do osiągnięcia, a przynajmniej jesteśmy w stanie się do niego zbliżyć. Jednocześnie zmusza nas, byśmy byli gotowi na wiele przeszkód na swojej drodze. Właśnie z takiego sposobu myślenia czerpiemy siłę.”