Biblioteka szkolna składa się z wypożyczalni i czytelni szkolnej. Nasza szkoła posiada nowoczesną i dobrze wyposażoną bibliotekę szkolną, która służy realizacji programów nauczania i wychowania, a także edukacji kulturalnej i informacyjnej. Posiadamy bogaty księgozbiór podręczny, zawierający encyklopedie ogólne i specjalne, słowniki językowe i rzeczowe, poradniki, przewodniki, albumy itp. Posiadamy duży wybór literatury popularnonaukowej z poszczególnych dziedzin wiedzy, a także duży wybór literatury beletrystycznej polskiej i obcej. W wypożyczalni znajdują się cztery stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.

Nasza czytelnia jest doskonałym miejscem do nauki, przygotowuje ucznia do samokształcenia, wyszukiwania i selekcjonowania informacji. Sala multimedialna wyposażona jest w komputery, wielofunkcyjne urządzenie kopiujące oraz w telewizor, odtwarzacz VHS i DVD.

W lutym 1949 r. władze komunistyczne podjęły decyzję o zbudowaniu kombinatu metalurgicznego we wsi Mogiła koło Krakowa. Tak rozpoczęła się historia Nowej Huty, która w tym roku obchodzi swoje 70-lecie. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała wystawę, którą przypominamy dzieje naszej dzielnicy.

24 grudnia minęła 220. rocznica urodzin Adama Mickiewicza, poety i dramaturga, jednego z najwybitniejszych pisarzy w historii literatury polskiej. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała wystawę o życiu i twórczości „narodowego wieszcza”.

Zapraszamy do udziału w akcji
               promującej czytelnictwo
         Zeskanuj, pobierz, Czytaj PL!

Jest to największa w Polsce akcja promująca czytelnictwo. Już od 2 listopada można „Upolować swoją książkę”, czyli skorzystać z darmowej wypożyczalni e-booków.
W naszej szkole także pojawiły się plakaty z kodem dostępu do darmowej wypożyczalni  ZESKANUJ I  KORZYSTAJ

"Jesteśmy świadkami niezwykłego zjawiska: z jednej strony biblioteka gości u siebie Internet, co widać w czytelniach, z drugiej - Internet jest gospodarzem biblioteki. W sieci znajdują się ogromne ilości informacji, całe archiwa historii łacińskiej".

Umberto Eco

„Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu… Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana.”

"Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego".