NASI ABSOLWENCI

Muzyką perkusyjną zajmuję się już od dziesięciu lat. Moje doświadczenia muzyczne można zawrzeć w jednym słowie: POSZUKIWANIA. Mój niezaspokojony głód tworzenia, konstruowania, eksplorowania, zdobywania wiedzy, pcha mnie bezustannie w coraz to nowe rejony poszukiwań.

Nie wystarcza mi już granie na tradycyjnych instrumentach, choć te kolekcjonuję i wciąż poszerzam swój zbiór. Satysfakcji dostarcza mi poszukiwanie dźwięków w otaczającym mnie świecie. To właśnie ta natura poszukiwacza, szperacza, sprawia, że nie przechodzę obojętnie obok złomowisk, składów rupieci, pchlich targów. Staram się z tych pozornie nieprzydatnych przedmiotów wydobyć duszę, zamienić w instrumenty, sprawić, by znaleziona puszka, stara szuflada, rozklekotany rower, nabrały nowego znaczenia, nowego życia.

Przy odrobinie cierpliwości, gdy obdarzymy te przedmioty miłością, sprawiamy, iż pewnego dnia przemówią, zaszeleszczą, zaskrzypią, czasem cicho i delikatnie, czasem dynamicznie i głośno. Uprawiam muzykę perkusyjną z wszystkich kontynentów. Miłość do świata rytmu sprawia, iż umiejętnie łączę ze sobą różnorodne kultury perkusyjne. Nie uznaję wszelakich uogólnień, generalizowania, szufladkowania, z tego też powodu ciężko mi nazwać swoją muzykę. Fascynuje mnie teatr perkusyjny, rzeźby muzyczne, konstelacje; uwielbiam anektować przestrzeń miejską i dostosowywać ją do potrzeb kreacji rytmu.

Tak pojmowana muzyka perkusyjna doprowadziła do stworzenia GRUPY TAMTAMITUTU. Projekt ten niewątpliwie jest ukoronowaniem moich szalonych poszukiwań i licznych eksperymentów. jest kwintesencją tego co we mnie najlepsze. Ścieżki jakie mnie doprowadziły do tego projektu były kręte i często zwodnicze, niemniej dziś nie żałuję żadnego z podjętych wcześniej wyborów. TAMTAMITUTU to grupa taneczno-teatralna. Naszą specjalnością są artystyczne pokazy taneczne z wykorzystaniem body painting i muzyki perkusyjnej granej na żywo. Przedstawienia bazują na umiejętnym połączeniu różnorodnych technik tanecznych, elementów teatru tańca i autorskich choreografii.

Marcin Urzędowski

Zapraszamy na stronę internetową GRUPY TAMTAMITUTU i na fanpage na facebook'u.