AKTUALNOŚCI

29 kwietnia 2020 r.w XVI Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego odbędzie się Konkurs Wiedzy o Cystersach, do udziału w którym zapraszamy młodzież klas pierwszych liceum. Patronem Konkursu jest Klasztor Cystersów w Mogile.

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych  oraz ich Rodziców na Dni Otwarte "Szesnastki", które odbędą się w następujących terminach:

7 marca 2020 (sobota) w godzinach 9.00 - 13.00

9 maja 2020 (sobota) w godzinach 9.00 - 13.00

W marcu biblioteka szkolna przygotowała wystawę serii książek fantasy.  Powieść fantasy to odmiana literatury fantastycznej w której świat przedstawiony z jednej strony nosi znamiona realistyczne z drugiej natomiast znacząco różni się od rzeczywistości.

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas I i II XVI LO w Krakowie do udziału w konkursie plastycznym  „W magicznym świecie fantasy”. Konkurs nawiązuje do ostatniej wystawy w bibliotece o seriach fantasy oraz do Światowego Dnia Czytania Tolkiena, który obchodziliśmy w marcu. Mamy nadzieję, że propozycja tego konkursu pozwoli Wam, konstruktywnie wykorzystać czas oraz stanie się okazją do kreatywnych działań w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.
                                                Życzymy powodzenia!