ARCHIWUM

Radio RMF FM zaprosiło uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w realizacji projektu nowej internetowej stacji radiowej dla licealistów. Tworzona przez młodzież stacja eLO RMF będzie emitowana na platformie internetowej www.miastomuzyki.pl


Uczniowie, którzy zgłosili się do tego projektu, najpierw przeszli trudną rekrutację. Wypełniali ankiety przygotowane przez radiowców, które miały ocenić ich predyspozycje osobowościowe, kreatywność oraz zainteresowanie zagadnieniami związanymi z mediami. Wyłoniona sześcioosobowa grupa (Paulina Latacz, Ewelina Uchacz, Zosia Egorchenkova, Łukasz Pietrzyk, Alicja Staniszewska, Karolina Mąka) następnie przeszła cykl szkoleń w siedzibie radia RMF na Kopcu Kościuszki. Do dyspozycji uczniów zostało oddane profesjonalne, specjalnie dla nich przygotowane studio. Dziennikarze, reporterzy, realizatorzy, producenci, DJ-e radia RMF uczyli ich montażu i realizacji dźwięku, przygotowania programów radiowych, tworzenia playlisty itd.

Teraz nasi uczniowie stoją przed wielkim wyzwaniem.

W czwartek 24 stycznia 2008 r. będziemy mieli okazję sprawdzić czego się nauczyli.

Audycja tworzona przez nich będzie nadawana na żywo od godziny 17.

Tego trzeba posłuchać!