ARCHIWUM

Uczniowie klasy Ia: Małgosia Kowal i Dominik Chlebek brali udział w VIII Konkursie Wiedzy o Brazylii. Opiekunem wspaniałej dwójki była prof. Eliza Wojtasik. Konkurs odbył się 11 marca w L LO w Warszawie.

Aby wygrać, Małgosia z Dominikiem zaprezentowali wiersz o Brazylii (dziękujemy za pomoc Kasi Lis z Ia :) oraz przedstawienie o Mata Atlantica - jednym z najbardziej zagrożo-nych obszarów środowiska na całym świecie, którego skład gatunkowy jest porównywalny z samą Amazonią! Małgosia udająca małpkę uroczo fikała wśród brazylijskiej flory (dziękujemy za pomoc Oli Dziubek z Ia :) opowiadając Dominikowi - żądnemu wiedzy kłusownikowi - o bogactwie przyrodniczym Lasu Atlantyckiego. W części teoretycznej drużyna borykała się z testem dotyczącym wiedzy encyklopedycznej o kraju brazylijskim. Ogłoszenie wyników było bardzo ekscytującym momentem, ale udało się!

Organizatorom dziękujemy za wspaniałą atmosferę, a Radzie Rodziców przy XVI LO za sponsoring wyjazdu, bo choć trochę mogliśmy zakosztować uroków stolicy.