ARCHIWUM

Dnia 2 kwietnia 2008 roku, w ramach obchodów Tygodnia Patrona Liceum, odbył się półfinał przeglądu artystycznego – Teatralia 2008. W przeglądzie udział wzięły następujące klasy: 1A, 1B, 1C, 1D, 1E, 2A, 2B, 2C. Jury w składzie: Pani Wicedyrektor mgr Agata Ciepichał, mgr Krzysztofa Strug-Urbanek, mgr Kinga Michalec oraz przedstawiciele Samorządu Szkolnego: Magdalena Rączka i Sławomir Mikołajczyk z klasy 3D, zadecydowało o zakwalifikowaniu do ścisłego finału klas: 1A, 1C, 1D, 2A, 2B, 2C.

Finał przeglądu artystycznego odbył się 3 kwietnia 2008 roku. I miejsce przyznano klasie 1D, która przedstawiła sztukę „Dziady” cz.II według dramatu Adama Mickiewicza. II miejsce zajęła klasa 2A, prezentując zabawną sztukę „Czerwony Kapturek, ale nie ten, o którym myślisz”. III miejsce jury przyznało ex aequo klasom: 2B za sztukę „Ewa” i 2C, która wystąpiła w sztuce „Weronika postanawia umrzeć”.

W tegorocznym przeglądzie artystycznym młodzież zaprezentowała ciekawe sztuki, przygotowała wyszukaną, bogatą scenografię, wykazała się talentem aktorskim.