ARCHIWUM

Dnia 30 kwietnia w naszej szkole odbył się apel upamiętniający bardzo ważną dla naszego kraju rocznicę Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy 1 c wprowadzili wszystkich zgromadzonych w chwile refleksji i przemyśleń nad cięzkimi chwilami bolesnych przeżyć naszej Ojczyzny.

alt
 
Przeżyliśmy na nowo emocje związane ze zniewoleniem, kolejnymi rozbiorami naszej Matki Ziemi - Polski, a także z chwilami napięcia i niepewności podczas obrad Sejmu Wielkiego. Cieszyliśmy się od nowa, że w 1791 roku została uchwalona Konstytucja 3 Maja. W podniosły nastrój wprowadziła nas również wspaniała oprawa muzyczna.
Myślę, że każdego z nas utwierdziło to w przekonaniu, że takie święto jest jednym z najważniejszych dla każdego Polaka i warto pamiętać o tym, jak ciężką drogę do wolności przebył nasz ukochany kraj.
Małgorzata Heretyk