ARCHIWUM

W czwartek, 14.05.2009, uczniowie klasy I A oraz I B wybrali się na Rynek Główny naszego miasta. Braliśmy tam udział w różnego rodzaju konkursach, quizach i zabawach. Z szeroko otwartymi oczyma oglądaliśmy wiele ciekawych rzeczy ze świata nauki.
 
alt
 
Bardzo spodobały się nam zajęcia zorganizowane przez studentów psychologii UJ - wzięliśmy udział w warsztatach interaktywnych oraz grze terenowej "Kim zostaniesz po psychologii". Dla wytrwałych zostały przygotowane dyplomy adepta psychologii. Skacząc, malując, układając klocki i tworząc reklamy poznawaliśmy teorie i badania Freuda, Piageta, Junga i Zimbardo. Mogliśmy też się sporo dowiedzieć o sobie.
 
W piątek, 15.05.2009, klasa II A i II D w ramach prezentacji festiwalowych wybrały się do Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Część z nas wzięła udział w warsztatach "Mapy myśli", gdzie mieliśmy mozliwość poznania techniki pozwalającej wykorzystywać potencjał naszego mózgu do tworzenia efektywnych i prostych notatek.
 
Pozostali dotarli do Zakładu Psychofizjologii i tam się zaczęło.... Mogliśmy zobaczyć i poznać działanie wykrywacza kłamstw. Bardzo nas to zaciekawiło i wywołało największe poruszenie. Nasz kolega Damian, a później koleżanka Kasia, jak zawsze odważna i śmiała, zostali "podpięci" do urządzenia, które wykorzystując ciepłotę ciała sprawdzało ich prawdomówność. Kolejnym eksperymentem było badanie okulografem. Temu badaniu poddała się Małgosia. Zobaczylismy jakie elementy obrazu przyciągają i skupiają najbardziej nasz wzrok - było to dla nas zdumiewające. Zainteresowały nas również złudzenia optyczne - było super, szczególne wrażenie zrobiła na nas maska Charliego Chaplina.

Warto było wyjść i zobaczyć tyle wspaniałych i ciekawych rzeczy!!!