ARCHIWUM

 
Dnia 4 czerwca 2009 klasa 2 c wraz z wychowawcą wybrała się do muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Maius. Najbardziej emocjonującym momentem podczas wycieczki była chwila, gdy zegar na dziedzińcu odgrywał uroczystą melodię, a obok niego na małym balkoniku pojawiło się kilka średniowiecznych figurek. Zdarzenie to miało miejsce o godzinie 13 i powtarza się o nieparzystych godzinach.

20 minut później rozpoczęliśmy zwiedzanie wnętrz muzeum. W starodawnych salach mogliśmy zobaczyć przedmioty używane przez średniowiecznych studentów. Największym zainteresowaniem cieszył się pokój Mikołaja Kopernika, gdzie oglądaliśmy przedmioty, z których niegdyś korzystał.
Wycieczka była bardzo interesującym doświadczeniem i przybliżyła nam styl życia średniowiecznych studentów.
Maciej Sawiński, kl. 2 c