ARCHIWUM

Uwaga, uwaga! Jak donoszą nasi korespondenci z Krakowa, reprezentacja nauczycieli z XVI LO odniosła spektakularny  sukces pokonując drużynę uczniów tejże szkoły 3:2.
Trener Andrzej Górniak wraz z asystentką Agatą Ciepichał powołał zespół w składzie: Eliza Wojtasik, Krystyna Król, Mirosław Piskorz, Andrzej Zakrzewski (o. Wincenty), Mariusz Cichy, Łukasz Jurgielewicz i Daniel Kasak.
Drużyna przeciwna wystąpiła pod wodzą trenerki i kapitana Pauliny Gęślak, a obok niej: Dorota Pawula, Patrycja Hajduk, Dominika Majda, Dominika Bednarek, Izabela Kornio, Katarzyna Piekara, Rafał Wardęga, Daniel Tuszyński, Krystian Turczanik i Arkadiusz Górka.

Od pierwszego gwizdka sędziowskiego (Karolina Sroka i Alicja Lech) walka była zacięta, uczniowie za wszelką cenę chcieli być lepsi niż ich mistrzowie. W pierwszym secie zwycięzyła młodzież, drugi po zaciętej walce należał do pedagogów, w trzecim ci ostatni zostali położeni na obydwie łopatki, przegrywając sromotnie, ale jak na mistrzów przystało był to tylko drobny wypadek i dwa ostatnie sety wygrali nauczyciele. Obydwie drużyny dopingowane były przez licznie zgromadzoną publiczność XVI LO.

Na zakończenie reprezentacja nauczycielska została obdarowana "Medalami Zielonej Żabki", a siły odzyskać pomogły wszystkim cukierki hojnie ofiarowane przez Samorząd Szkolny.

PS. Korespondent ma nadzieję, że zwycięstwo nie było efektem nadmiernej kurtuazji młodzieży w Dniu Nauczyciela.
 
Krystyna Król