ARCHIWUM

Niewątpliwie 15 października był dniem pierwszkolasisty. Rano wszyscy uczniowie klas I wraz z wychowawcami spotkali się z Samorządem Szkolnym, który przygotował niewielki sprawdzian dla kandydatów na pełnoprawnych członków społeczności XVI LO.
 
alt
 
Zabawy sprawdzały wiedzę i orientację "pierwszaków" w gąszczu szkolnych spraw, zdolności intelektualne, spostrzegawczość i siłę poszczególnych zespołów (oczywiście hołdujemy zasadzie PLUS RATIO QUAM VIS, czyli WIĘCEJ ROZUM NIŻ SIŁA, ale lepiej wiedzieć kto jest najsilniejszy i może dostąpić zaszczytu noszenia ławek na uroczystości szkolne :)). Uczniowie musieli między innymi rozpoznać nauczycieli i pracowników szkoły po nietypowym fragmencie postaci, ułożyć puzzle i odgadnąć różne zakamarki szkoły, ale najtrudniejszym zadaniem stało się rozpoznanie "DŁONI, KTÓRE WPISUJĄ CI OCENY", na cztery tajemnicze ręce tylko dłoń Dyrektora okazała się powszechnie znana (co dobrze wróży na przyszłość).
Wyniki sprawdzianu Samorząd ogłosił po uroczystym ślubowaniu, które odbyło się po południu, w obecności Rodziców i Grona Pedagogicznego.
 
alt

Niezapomnianym akcentem uroczystości stanie się zapewne spektakl przygotowany przez klasę  2 a pod kierunkiem prof. Grzegorza Siwora. Zostaliśmy wprowadzeni w niezwykły świat miłości romantycznej ukazanej w wyjątkowo nowatorski sposób. Podkreślić należy wspaniałe kreacje aktorskie całego zespołu, wśród których na szczególne wyróżnienie zasługuje wszechstronność Ani Jewuły oraz Konrada Ochniowskiego, jako amanta wszechczasów, jeżdżącego niezwykłym stalowym rumakiem w kolorze różowym oraz starannie dobrana warstwa muzyczna.
Na zakończenie powiedzmy: "A wszystko to dla naszych "pierwszaków" ..."


Krystyna Król