ARCHIWUM

W dniach 15-16 października bieżącego roku klasa IIIa wzięła udział w projekcie „Enter your future” organizowanym przez największą na świecie organizację studencką – AIESEC. Pierwszego dnia o godzinie 9.00 zwarta i gotowa klasa IIIa przystąpiła do zajęć prowadzonych przez trzy wspaniałe i komunikatywne osoby: Bogdana z Rumunii, Asle z Turcji oraz Mudyte z Indii. Zajęcia były dość nietypowe, gdyż odbywały się w języku angielskim. Początkowo goście z zagranicy przedstawili ogólny zarys kultury i tradycji swoich krajów (Czy wiecie, że Dracula pochodził z Rumunii, a najpiękniejsza kobieta 2008 roku z Turcji?). Na zajęciach poruszaliśmy wiele tematów, a najważniejszym z nich była komunikacja międzyludzka. Na początku nie byliśmy do końca przekonani, ponieważ nie wszyscy uczniowie naszej klasy byli na tyle odważni, aby rozmawiać w języku angielskim, ale była to tylko kwestia czasu. Bogdan, Mudyta i Asla dzięki swojej wyrozumiałości i świetnym zabawą, jakie przygotowali przełamali nasz strach. Było świetnie, ale byliśmy ciekawi, co zdarzy się następnego dnia. Drugi dzień zapowiadał się równie interesująco. Na rozgrzewkę to my nauczyliśmy naszych gości kilku zwrotów w języku polskim. Rozmawialiśmy o jedzeniu, naszych marzeniach, ale to nie było głównym tematem zajęć. Piątkowe zajęcia miały na celu przybliżenie nam pojęcia ludzkiej kreatywności. Nasi „nowi przyjaciele” wykazali się nie lada kreatywnością. Wymyślali coraz to lepsze gry i zabawy, w których my uwielbialiśmy brać udział i które zbliżyły nas do siebie. Drugi dzień zakończył się jeszcze lepiej niż poprzedni, a pamiątkowe zdjęcie było wspaniałym podsumowaniem i zakończeniem zajęć. Niestety nasze słowa nie są w stanie wyrazić atmosfery, jaka panowała podczas wizyty tych trzech wspaniałych ludzi. Bardzo się cieszymy, że było nam dane poznać ich i spędzić z nimi te kilka godzin. ( A tak przy okazji to spotkanie było bardzo pożyteczne gdyż oswoiło nas z językiem angielskim i pokazało, że ten przedmiot też może być fajny! Mamy nadzieje, że w naszej szkole będzie więcej takich zajęć…) BYŁO SUPER!!!! Uczniowie klasy IIIa.