ARCHIWUM

"Tworzywa sztuczne, ochrona klimatu, oszczędność energii" - uczniowie "Szesnastki" podczas debaty w Rzymie. Dnia 12 listopada 2009 roku z lotniska w Balicach wyruszyłyśmy w stronę Rzymu. Lot był bardzo udany, poznałyśmy bliżej naszych znajomych z I LO w Niepołomicach, III LO w Krakowie, I LO w Tarnowie oraz z I LO w Krakowie.
Po dotarciu do celu odbyło się zakwaterowanie w 2-osobowych pokojach w hotelu 4-gwiazdkowym w samym centrum Rzymu. Następnie odbyło się krótkie szkolenie w związku z debatą („Tworzywa sztuczne, ochrona klimatu, oszczędność energii”). Po zakończeniu szkolenia wyruszyliśmy, aby zdobyć włoską kuchnie. Zostaliśmy powitani typowo włoskimi daniami takimi jak: mozzarella, spaghetti oraz tiramisu.

Po powrocie wraz z innymi osobami postanowiłyśmy podziwiać widok z dachu hotelu, gdzie znajdowała się część hotelowej restauracji. Następnego dnia z samego rana odbyło się kolejne szkolenie, spotkałyśmy się z zeszłorocznym zwycięzcą, a później odbyła się debata w Villi Borghese. Po zakończonych obradach parlamentu młodzieży zjedliśmy lunch i poszliśmy zwiedzać Rzym. Widzieliśmy m.in. Coloseum  i Pomnik Wiktora Emmanuela II.

Wieczorem zostaliśmy zaproszeni na uroczystą kolację do hotelowej restauracji, gdzie jako przystawka zostały podane krewetki. Pożegnaliśmy się wtedy też z naszymi znajomymi z  Niemiec, Turcji, Hiszpanii, Włoch, Czech oraz Francji. Natomiast w sobotę wczesnym rankiem metrem dostaliśmy się do Watykanu, aby odwiedzić grób Jana Pawła II. 
O godzinie 15 mogliśmy już tylko podziwiać Rzym z okien samolotu, a o 20 szczęśliwie wylądowaliśmy na Balicach. Był to bardzo udany wyjazd!
 
Agnieszka Kosakowska, klasa III e
Katarzyna Wójcik, klasa II d