ARCHIWUM

9 grudnia  uczniowie klasy 2c wzięli udział w pierwszych warsztatach tegorocznej edycji projektu „Uczeń – Obywatel” w Urzędzie Miasta.


alt

 W bieżącym roku tematem przewodnim projektu jest hasło: MOJE MIASTO- MOJE PRAWO”. Inauguracyjne spotkanie przybliżyło nam historię samorządu krakowskiego od XIII wieku po czasy współczesne oraz  aktualną strukturę samorządu. Kolejne zajęcia będą się odbywać raz w miesiącu i dotyczyć między innymi konstruowania prawa miejscowego (zadaniem uczestników będzie zaproponowanie projektu uchwały na Młodzieżową Sesję Rady Miasta). Czeka nas również spotkanie z radnymi naszej dzielnicy i politykami krakowskimi oraz wycieczka śladami samorządu. Projekt zakończy się w czerwcu Młodzieżową Sesja RM, podczas której dyskutowane i głosowane będą projekty przygotowane przez uczestników warsztatów. Być może młodzież zdoła niektóre z nich urzeczywistnić.

Krystyna Król