ARCHIWUM

W niedzielę Jurek Owsiak rozpocznie XVIII Finał WOŚP w Poznaniu, ale już wczoraj (7 stycznia 2010 roku) orkiestra zagrała na Willowym.

alt
 

Nasza młodzież ma wielki serce, więc zgromadziła liczne fanty i hojnie wzięła udział w licytacji. Na róznorodnych talentach też nam nie zbywa: Paweł Harańczyk przygotował oprawę muzyczną tegorocznego szkolnego finału, a zaśpiewali: Łukasz Kwater, Karolina Mąka i Magda Stanecka. Licytację poprowadzili przedstawiciele Samorządu: Paulina Gęślak, Michał Gajdosz i Piotrek Radkiewicz.
Czas można było sobie dodatkowo osłodzić pysznym ciastem (dzieło wszystkich klas), w dodatku nikt nie liczył kalorii, a łakomstwo było bardzo pożądane. Pracownice "Cukierni pod Dobrym Aniołem": Monika Nowak i Ala Żychowicz cały dochód skrzętnie wrzuciły do puszki WOŚP.
Na koniec niespodzianka - klasa, która zgromadziła najwięcej serduszek otrzymała dodatkowy dzień wolny przeznaczony na wycieczkę. Oczywiście to nie jest nasze ostatnie słowo, uczniowie XVI LO będą kwestować w niedzielę i pracować w sztabie w NCK razem z P. Prof. Barbarą Borgiasz.

 
Krystyna Król

PS. Słodycze to nasz specjalność, może powstanie książka kucharska XVI LO?