ARCHIWUM

W dniu 30.04.2010 naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Stowarzyszenia Rozwoju i Integracji Młodzieży STRIM. W ramach międzynarodowego projektu „Give develo(o)pment a hand!” studenci z Czech, Bośni-Hercegowiny, Macedonii oraz Polski przeprowadzili warsztaty dla młodzieży z klasy II B, których głównym tematem były aspekty rozwoju na świecie, biedy, współzależności globalnych.

Warsztaty były bardzo ciekawe dla naszej młodzieży, gdyż łączyły teorię z praktyką. Młodzież mogła na własnej skórze się przekonać jak pracują najubożsi ludzie w Indiach,  gdyż podczas jednej z gier uczennice własnoręcznie wykonywały papierowe torebki, które musiały potem sprzedać. Z pewnością młodzież z klasy II B dzięki tego rodzaju edukacji poza-formalnej poszerzyła swoją  wiedzę  na temat problemów globalnych świata.