ARCHIWUM

 
Od ponad tygodnia w specjalnych magazynach, zbierano paczki dla powodzian z najpotrzebniejszymi produktami, w sumie udało się zgromadzić ich około tysiąca. 2 czerwca część z nich zawieźli uczniowie z XVI LO w Krakowie. Ale rąk do pomocy jest wciąż potrzeba. Licealiści i absolwenci - do dzieła!
 
Akcja Stowarzyszenia WIOSNA, SZLACHETNA PACZKA dla POWODZIAN ruszyła 22 maja. Od tamtego czasu, do specjalnie utworzonych magazynów TVP Kraków , Dziennika Polskiego oraz Radia Kraków mieszkańcy Krakowa przynosili osobiście przygotowane PACZKI z najpotrzebniejszymi produktami.
W miniony weekend pierwsza ekipa licealistów z I LO - wolontariuszy ruszyła z PACZKAMI do miejscowości Wola Radziszowska w gminie Skawina, by osobiście wręczyć symboliczny prezent i dowiedzieć się o konkretnych potrzebach rodzin, które ucierpiały w powodzi.
W środę do Szczurowej wyruszył kolejny zastęp trzydziestu dziewięciu uczniów z XVI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie pod przewodnictwem pani Krystyny Król oraz ojca Wincentego Zakrzewskiego z Opactwa Cystersów w Mogile.
Rąk do pomocy wciąż potrzeba. Poszukujemy ludzi dobrej woli, wolontariuszy, którzy pomogą w rozwożeniu paczek i porozmawiają na miejscu z rodzinami o ich problemach i potrzebach. Być może ktoś potrzebuje narzędzi do pracy, które utracił podczas powodzi.
- Zwracam się z gorącą prośbą do tegorocznych maturzystów-absolwentów naszego liceum. Wasza pomoc jest potrzebna. Jesteście już po egzaminach, możecie więc poświęcić swój czas powodzianom. Wy możecie jeszcze przyłączyć się do akcji - apeluje ojciec Wincenty Zakrzewski, katecheta XVI LO.
- To zachęta do aktualizacji, tego, czego uczuliście się oraz do zaprezentowania postawy miłosierdzia. Uczynki miłosierdzia względem ciała obowiązują nadal, a teraz jest szansa na ich realizację w praktyce - dodaje ojciec.
Bazy rodzin w potrzebie znajdują się już na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Każdy zainteresowany dowie się z niej, jak krok po kroku przyłączyć się do akcji. Dodatkowo, Stowarzyszenie WIOSNA, gwarantuje szkolenia, które odbywać się będą trzy razy w tygodniu. O dacie wyjazdu będzie decydował wolontariusz.
Kinga Zielińska