ARCHIWUM

 
21 czerwca mury "Szesnastki" miały zaszczyt przywitać gości przybyłych ze szkół gimnazjalnych, jak również wielu absolwentów oraz młodzieży z innych szkół średnich. Program, który został przygotowany specjalnie na ten wyjątkowy dzień, był pełen atrakcji i niespodzianek.

alt
Pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu Grupy Tanecznej "BIT" oraz Formacji Flesz Dance rozpoczął całe widowisko. Dziewczęta wywarły ogromne wrażenie nie tylko na męskiej części widowni, ich pokaz umiejętności zachwycił wszystkich.
Następnie nadeszła pora, aby nacieszyć zmysł słuchu poprzez występ Łukasza Kwatera (JUNIOR.FT) z FUNK IN H.
Po hip-hopowych brzmieniach Dominika wraz z "METALMACHIĄ" przeniosła nas w mocniejsze klimaty muzyczne. Niewątpliwie pokaz umiejętności naszych uczniów nie uszedł uwadze gości na sali, kolejno rozbrzmiewały brawa i prośby o bisy. Gościem specjalnym programu była ¼ Formacji Chatelet, a mianowicie - Adam Grzanka, który opowiedział nam o trudzie pracy kabareciarza. Na zakończenie wszyscy zostali obdarowani  słodkościami z Kącika Łasucha XVI LO, do którego ciasta przygotowały klasy pierwsze i drugie wzajemnie rywalizując w „Konkursie na najlepsze ciasto". Wszystkie ciasta były nie tylko piękne, ale również smaczne, o czym nie tylko komisja (w składzie P.Ciepichał, P.Jurgielewicz, P.Odrobina, Anita Ziober, Małgorzata Heretyk) miała okazję się przekonać.
Po burzliwych obradach doszliśmy do wniosku, iż ciasto klasy 2 B otrzymuje pierwsze miejsce i  co za tym idzie dzień we wrześniu do wykorzystania na wycieczkę programową.
Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, a także osobom pomocnym w realizacji programu !!!
 
Anita Ziober, klasa 2 d