ARCHIWUM

W środę 15 września 2010 roku w murach naszej szkoły wystąpił amerykański zespół Hevreh Ensemble w składzie: Jeff Adler (kompozytor), Judith Dansker, Laurie Friedman oraz Adam Morrison.


Hevreh Ensemble powstał w 2001 roku.

Występy zespołu zawierają oryginalne kompozycje stworzone przez członków grupy. Prezentowana przez nich muzyka jest inspirowana duchowością żydowską. Zgodnie z zamierzeniem kompozytora ma ona przekazywać przesłanie o rasowej i religijnej tolerancji. Tworzone i wykonywane przez nich utwory łączą w sobie kilka różnych nurtów w muzyce, takich jak: folk, muzyka klasyczna, jazz oraz elementy muzyki świata.

Podczas godzinnego koncertu mogliśmy usłyszeć i podziwiać oryginalne amerykańskie instrumenty (np. flet indiański). Artyści zachwycili słuchaczy m.in. grą na oboju, oboe d'amore (obój miłosny), rożku angielskim, klarnecie basowym oraz saksofonie sopranowym.

Na zakończenie występu chętni spośród uczniów mogli wspólnie z artystami zagrać na jednym z instrumentów.

O. Maciej Majdak OCist