ARCHIWUM

Nieco później niż w całej Polsce- wolne dni 6 i 7 stycznia pomieszały nam szykiJ - ale jednak zagrała w „Szesnastce” Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
 
Szkolny finał, 12 stycznia, zorganizował Samorząd Uczniowski, natomiast grupę jedenastu wolontariuszy, kwestujących 9 stycznia, zorganizowała i poprowadziła prof.Barbara Borgiasz. Licytacja fantów podarowanych przez uczniów i nauczycieli „Szesnastki” wzbudziła, jak zwykle, sporo emocji...

A było tam coś dla ducha, np. lekcja gry na perkusji z Dominiką Wojtas z kl. 2a, stare winylowe płyty z muzyką poważna i rozrywkową- kto by nie chciał mieć Listy Przebojów Trójki z 1987 roku z Autobiografią ..., coś dla oka - obrazy malowane przez naszych uczniów- ciężką walkę stoczyli ci, którzy chcieli ozdobić swój pokój twarzą
Marilyn Monroe w stylu pop art.,  karykatura p. Dyrektora narysowana przez Adriana Kuklę naszego absolwenta zdobić chyba będzie gabinet numer 8?,  coś dla ciała - tutaj było łatwiej, bowiem kusiła obfitość wyszukanych wypieków, dzieł naszych uczennic, te można było nabyć za symboliczną cenę, więc objadaliśmy się w nadziei, że tym razem na pewno nie pójdzie nam w biodra”J Duch walki też został kulinarnie zaspokojony- możemy powiedzieć, iż nigdzie nie ma droższej konfitury truskawkowej ani marynowanych grzybków
(ofiarodawczyni wyraża niniejszym nadzieję, że smakowały wystarczająco dobrze...). Miłym zaskoczeniem był występ grupy żonglerów- była to Grupa Happenerska Nowa Huta (GHNH), w której uczestniczy Natalia Wawrzyńczyk z 2c (teraz  każdy chce jeździć na monocyklu i chodzić na szczudłach, a wylicytować taką lekcję mogła tylko jedna osoba...).
 

 

        Podczas  szkolnego finału zebraliśmy kwotę 1316,20 PLN, natomiast w niedzielę 9 stycznia wolontariuszki zebrały 674570 PLN, (najskuteczniejsze były Agnieszka Byczek i Sylwia Zając z 2c), co w sumie daje kwotę 8061,90!

 

         Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, uczestnikom licytacji, wolontariuszom i pracującym w naszym „szkolnym sztabie”.

 

Opiekun S. Szkolnego

                                                                       Krystyna Król