ARCHIWUM

Dnia 2 lutego 2011 w XVI LO odbyło się seminarium dotyczące życia i twórczości Jarosława Iwaszkiewicza w 30 rocznicę jego śmierci. Młodzież miała możliwość poznania sylewtki zapomnianego dziś pisarza i dramaturga.
 
alt
 
Wykład poprowadził dr Andrzej Wadas, filolog i historyk Uniwersytetu Jagiellońskiego. O dramaturgii w ciekawy sposób opowiadał mgr Jacek Porzycki, polonista i doktorant UJ. Część multimedialną przygotował mgr Adam Krzyk. Całość zakończyła projekcja filmu w reżyserii Andrzeja Wajdy pt. "Tatarak" z Krystyną Jandą w roli głównej.

Seminarium było częścią projektu "Twórcy nieznani i zapomniani", dzięki któremu młodzież będzie miała możliwość poznania pisarzy, poetów i dramaturgów, którzy tworzyli polską literaturę, a w wyniku róznych okoliczności zostali zapomniani lub nie omawia się ich twórczości na lekcjach języka polskiego.
Projekt skierowany jest nie tylko do uczniów klas humanistycznych, lecz do wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o literaturze.
Krzysztofa Strug - Urbanek