ARCHIWUM

 

W nocy z 14/15 marca uczniowie naszej szkoły wspólnie z uczniami Gimnazjum nr 48 uczestniczyli w nietypowej, trwającej całą noc imprezie popularyzującej matematykę. Uczniowie oddali w ten sposób należny hołd tej nauce ścisłej. Wybitni matematycy, wykładowcy uczelni wyższych wygłosili referaty o paradoksach w matematyce, filozofii, harmonii i pięknie tego przedmiotu.


 


Opowiadali również o stałych w matematyce, w tym o tej jednej najsłynniejszej stałej - liczbie π, w dzień jej międzynarodowego święta. Uczniowie grali w Play Station rywalizując w quizie matematycznym Buzz, rozwiązywali sudoku, grali w grę ekonomiczną „ Chłopska szkoła biznesu”. Tegoroczni maturzyści przez całą noc rozwiązywali arkusze maturalne przygotowując się do egzaminu dojrzałości. Uczniowie rozgrywali międzyszkolne mecze w siatkówce. Rozwiązywali łamigłówki logiczne. Hitem okazało się wspólne karaoke, śpiewanie piosenek, oczywiście takich, w słowach których występują liczby. Nad ranem najwytrwalsi uczestnicy tej wyjątkowej nocy oglądali film „Wzór”. Była to niezapomniana noc, w której „królowa nauk” ukazywana w zgoła odmienny sposób pokazała uczestnikom, że można się również nią bawić i zafascynować .

Klikając na poniższy link:

http://www.tvp.pl/krakow/informacja/kronika/wideo/15-iii-2011-godz1830/4150457

można zobaczyć relację z tej imprezy okiem reporterów Kroniki TVP Kraków.

Była to jedyna taka noc w Krakowie, matematyka ukazana została w innym świetle, przyjaznym dla ucznia. Do zobaczenia za rok….