ARCHIWUM

Spotkania polskiej i żydowskiej młodzieży dawno już stały się tradycją naszego liceum. Do "Szesnastki" chodzą uczniowie, którzy uczestniczyli już w kilku takich imprezach a niektórzy z nich byli w listopadzie 2010 roku          z wizytą w Hercelii w Izraelu.
 
Tym razem na zaproszenie Muzeum Żydów Polskich poszliśmy na spotkanie do III LO w Krakowie. Dwugodzinny program wspólnych działań był bardzo intensywny a obejmował gry integracyjne, warsztaty historyczne i naukę narodowych tańców. Piętnastoosobową delegacją XVI LO kierował Grzegorz Siwor.
Zdjęcia ze spotkania można oglądać na stronie III LO w Krakowie:
Korzystając z okazji przypominamy, że kolejne, czwarte już spotkanie uczniów XVI LO i Ha'rishonim High School z Herzlii odbędzie 11 kwietnia 2011 roku. W spotkaniu uczestniczyć będzie młodzież z kilku krakowskich szkół.