ARCHIWUM

19 kwietnia  z inicjatywy Instytutu Yad Vashem w Jerozolimie przy współpracy Fabryki Schindlera i Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie uczniowie klasy II b uczestniczyli w Dniu Pamięci o Holocauście.

 

 Program dnia był bardzo urozmaicony: najpierw zbiórka przed Fabryką Schindlera, ul. Lipowa 4

a potem:  
Śladami nastolatki – krakowskie getto we wspomnieniach Haliny Nelken - spacer edukacyjny (Tomasz Owoc, Fabryka Schindlera) , Album Auschwitz – cele nazistów i funkcjonowanie obozu na fotografiach
 

krótka przerwa i

 

Zapamiętaj tylko miłość. Historia Ovadii Barucha – projekcja filmu oraz dyskusja, Sztuka i Pamięć – warsztaty prowdzone przez pracowników Działu Edukacji Żydowskiego Muzeum Galicja. 

 

Uczniowie uczestniczący w Dniu Pamięci o Holokauście zostali poproszeni o przygotowanie własnych projektów pocztówek upamiętniających, które będą wyrazem ich refleksji na tematy dyskutowane podczas zajęć 19 kwietnia.