ARCHIWUM

Dnia 20 czerwca 2012 r. z grupą uczniów odwiedziliśmy Konsulat Amerykański mieszczący się przy ul. Stolarskiej w Krakowie.

Pracownik Konsulatu - nasz przewodnik, opowiedział nam o działalności Amerykańskiego Centrum Informacyjnego, dostępnej bazie danych zawierającej aktualności z dziedzin polityki zagranicznej, gospodarki oraz spraw wewnętrznych Stanów Zjednoczonych oraz możliwościach korzystania z tychże zasobów przez osoby zainteresowane w. wym. sprawami.

W drugiej części spotkania odbyła się prezentacja na temat historii i kultury Indian Północnoamerykańskich, prawowitych, pierwszych mieszkańców terenów dzisiejszych Stanów Zjednoczonych. Na końcu przeprowadzono mały quiz dotyczący prezentacji. Udało nam się udzielić poprawnych odpowiedzi na niemal wszystkie pytania, dzięki czemu zdobyliśmy ciekawe nagrody.

Ewa Śmiałowska