ARCHIWUM

Dnia 14 marca 2012 r. w murach XVI Liceum Ogólnokształcącego odbył się konkurs recytatorski "Poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i innych poetów czasu II wojny światowej". W konkursie udział wzięli zaproszeni uczniowie ze szkół gimnazjalnych oraz młodzież XVI LO. Uczestnicy zaprezentowali wiersze poetów pokolenia Kolumbów, wyrażając tym samym szacunek wobec walczących o wolność, w obronie Ojczyzny, honoru i braterstwa. Recytujący, słowami utworów poetyckich, przybliżyli wszystkim obecnym fakty z historii naszego narodu, przepojone klimatem mrocznego czasu wojny.

W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęła Magdalena Kowalik, uczennica Gimnazjum nr 47. Miejsce II jury przyznało Alicji Franaszek z Salezjańskiego Gimnazjum Publicznego. Natomiast III miejsce zajęli ex aequo Aleksandra Grądziel z Gimnazjum nr 46 oraz Dominik Świątek z Gimnazjum nr 47.

Jury laureatów wyłoniło również spośród uczestniczących w konkursie uczniów XVI LO. Miejsce I zajęła Klaudia Krzyworzeka, uczennica klasy 3 a. Zuzanna Pituła z klasy 3 b zajęła II miejsce, natomiast III miejsce przyznano Magdalenie Drożdż, uczennicy klasy 2 c.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Uczestnikom dziękujemy za zainteresowanie konkursem i godne reprezentowanie swojej szkoły.

Kinga Michalec