ARCHIWUM

W czwartek 29 marca 2012 r. grupa naszej młodzieży przedstawiła małym pacjentom w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu inscenizację bajki "Kopciuszek". W przedstawieniu, które miało miejsce w szpitalnej stołówce, wzięli udział uczniowie z klas I c, I d oraz 3 uczennice z klasy III Gimnazjum nr 45.

W czasie prób, które trwały kilka tygodni pokonywaliśmy trudności związane z obsadzaniem ról, doborem kostiumów i nadmiarem artystycznych pomysłów, ale wreszcie udało nam się doprowadzić wszystko do szczęśliwego finału. Obawialiśmy się czy młoda publiczność doceni nasze aktorskie talenty, ale okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. Dzieci z zaciekawieniem i wdzięcznością przyjęły nasz występ, tym bardziej ze niektóre z nich, jak dowiedzieliśmy się w trakcie rozmowy z rodzicami pacjentów i z pracownikami szpitala, spędzają na oddziale dużą część swojego życia.

Spośród wykonawców szczególnie zasłużyła się  Paulina Bauer, która z energią kierowała próbami i potrafiła zapanować nad temperamentami swych kolegów artystów oraz Ania Lipowiecka, której piękny śpiew uświetnił nasze przedstawienie i wzbudził podziw widowni.

Z pewnością nasz wysiłek się opłacił i odwiedziny w Prokocimiu pozostawiły w nas niecodzienne wspomnienie. Jednocześnie chcielibyśmy podziękować serdecznie pani dyrektor Annie Wesołowskiej, która udzieliła nam pozwolenia na występ w szpitalu oraz pani Kindze Klubie, nauczycielce w przyszpitalnej szkole, która pomogła nam zorganizować wszystko i wzruszyła nas swoją otwartością i serdecznością.

Słowa uznania należą się też uczennicom  Gimnazjum nr 45, które z ochotą zgodziły się brać udział w całym przedsięwzięciu, pomimo przygotowań do testów gimnazjalnych oraz dla ich wychowawczyni, pani Renacie Barańskiej, bardzo nam życzliwej. Jak  właśnie dowiedzieliśmy się z maila od pani Kingi Kluby, ze strony widowni pojawił się tylko jeden zarzut: nie było pocałunku na koniec…

Marianna Uchacz