ARCHIWUM

Dnia 27 marca 2012 r. uczniowie klas II c i II d uczestniczyli w warsztatach na temat kultury Austrii. Zajęcia prowadzili studenci germanistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Konsulacie Generalnym Austrii w Krakowie.

Program warsztatów odbywających się w języku niemieckim obejmował następujące zagadnienia: świat muzyki, wydarzenia sportowe, potrawy narodowe, świat bajek i wiedzę realioznawczą.

Uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali przygotowane dla nich zadania i krzyżówki, grali w kalambury, rekonstruowali mapę Austrii, odpowiadali na wylosowane pytania. Na koniec zajęć uczniowie losowali nagrody ufundowane przez Instytut Goethego, między innymi kieszonkowe wydania bajek i opowiadań w języku niemieckim, notatniki i kalendarze.

W miłej atmosferze i scenerii, przy dźwiękach muzyki, warsztaty pozwoliły młodzieży szkolnej poszerzyć swoją wiedzę na temat Austrii, powtórzyć znane już słownictwo, a także wzbogacić znajomość języka niemieckiego.


Małgorzata Sauer-Kołodziejczyk