ARCHIWUM

Dnia 21 marca 2012 r. klasa III b wzięła udział w grze edukacyjnej "SztukMistrzowie z Krakowa". Gra miała formę i charakter konkursu, stanowiąc integralną część projektu realizowanego w ramach programu Akademia Orange. Organizatorem gry była Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie a partnerem krakowskie Muzeum Narodowe.

Gra edukacyjna w ciekawy sposób przybliżyła młodzieży intrygujące informacje dotyczące historii, sztuki i literatury z okresu Młodej Polski. Celem gry było wcielenie się w rolę detektywów i rozpoznanie poszukiwanego w grze zbrodniarza na podstawie wskazówek, które rozmieszczono w wyznaczonych miejscach, np. w Domu Mehoffera, Muzeum Narodowym, Sukiennicach, Parku Jordana.

Uczniowie zostali podzieleni na dwa dziewięcioosobowe zespoły, które pod opieką pań: Kingi Michalec oraz Agnieszki Anacik, poruszając się, z pomocą mapy, po ścisłym centrum Krakowa, zmagały się z rozwiązywaniem zagadek. Młodzieży naszej szkoły nie udało się wygrać w grze, jednak udział w niej poszerzył wiedzę klasy na temat epoki Młodej Polski oraz zapewnił dobrą zabawę, dostarczając niezapomnianych wrażeń.

Na zakończenie, w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera, dla strudzonych "detektywów" przygotowano poczęstunek.
 
Patrycja Tomal, Aleksandra Lis, klasa III b