ARCHIWUM

W piątek 22.03.2013 r. w ostatnim dniu Festiwalu Nauki odbył się Szkolny Etap Konkursu „Młodzi zdrowo gotują”. I miejsce za swoją prezentację zdobyli Bartek Szadkowski i Patryk Orechwa, a ich potrawa „Warzywne roladki w złocistym sosie” były nie tylko smaczne, ale i pięknie podane, II miejsce zajęły uczennice z III a Angelika Kosmala i Dominika Zych za oryginalne „chipsy owocowe”, III miejsce zdobyli Grzegorz Pierzchała i Rafał Płatek ze swoją „Krewetkową fantazją” – wykwintna potrawa, świetnie zbilansowana kalorycznie.

Kolejną wspaniałą i efektowną potrawą była „Słoneczna wyspa” Nikoli Orechwa i Marty Kumorek – lekkostrawna, smakowicie przyprawiona – „palce lizać!” Niestety bajecznie kolorowa „Biedroneczka” Oliwi Sułczewskiej oraz „Sałatka gruszkowa z serem Gorgonzola i orzechami” Madzi Rudeckiej i Róży Trzeciak tym razem nie zostały nagrodzone, ale były bardzo efektowne i zdrowo skomponowane. Niestety również nie zwyciężyły w tej rywalizacji super zdrowa sałatka „Wiosenna bomba” i owsiane ciasteczka z bakaliami, a także „Nitkowy szał w sosie serowo-szpinakowym”. Wszystkie potrawy są na zdjęciach w galerii na stronie szkoły.

Po tej imprezie nasuwa się refleksja… Serce rośnie! A jednak młodzi potrafią gotować!