ARCHIWUM

Dnia 17 maja br w murach XVI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie odbyła się uroczystość objęcia "klasy chińskiej" patronatem honorowym Ambasady Chin w Warszawie. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: pan Liu Wang-sheng, dyrektor Wydziału Edukacji przy Ambasadzie Chin w Warszawie oraz pan Sun Zhong-li, dyrektor Instytutu Konfucjusza w Krakowie.

Dla podkreślenia znaczenia tego wydarzenia XVI Liceum otrzymało również pamiątkowy medal przekazany przez pana Liu Wang-shenga w imieniu chińskiego Ministerstwa Edukacji na ręce dyrektora szkoła. Patronat honorowy to szczególne wyróżnienie dla XVI Liceum, którego uczniowie, jako jedyni w Małopolsce mogą uczyć się języka chińskiego, jako drugiego obowiązkowego języka obcego, i kolejny krok w kierunku zacieśnienia współpracy z Instytutem Konfucjusza w Krakowie.