ARCHIWUM

III edycja projektu „Szkoła w radiu” Akademii Dziennikarskiej SCKM i Radia Pryzmat dobiegła końca. Dnia 7 czerwca 2013 r. nastąpiło jego oficjalne zakończenie oraz wręczenie uczestnikom dyplomów. Przez rok, pod czujnym okiem Pani Ani Worobiec-Tonia poznawaliśmy tajniki pracy dziennikarskiej.

Nauczyliśmy się bezpiecznego poruszania się w świecie mediów a także tego, że przeprowadzając wywiad nie zaczyna się pytania od „czy” Nabyte umiejętności sprawdziliśmy w praktyce. Przygotowaliśmy audycje radiowe o tematyce szkolnej: „Nasza samorządność”, „Bezpieczeństwo w szkole i poza nią”, „Talenty w naszej szkole – czy o nich wiemy?”, „Moja szkoła jest...” oraz „Nasze wakacje”.

Wielokrotnie pomagaliście nam przy ich tworzeniu odpowiadając na nasze pytania, czy też biorąc udział w sondach. Naszych prezentacji mogliście wysłuchać w piątkowe popołudnia w Radiu Pryzmat. To były trudne, ale bardzo interesujące warsztaty, podczas których wspierali nas nasi profesorowie (M. Borońska-Dąbroś, D. Tylek, o. M. Majdak OCist).

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Jak zwykle Pani Ania zadbała o to by zakończenie było równie ekscytujące. Już wkrótce >>> zobaczcie sami!