ARCHIWUM

Już w pierwszym miesiącu nauki, klasa II b o profilu policyjno-wojskowym, realizując specjalny programu przygotowany przez Komendę Wojewódzką Policji, udała się w ramach wycieczki do Jednostki Prewencji Policji w Krakowie.

Tam na miejscu, mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszym sprzętem bojowym, jakim dysponują obecnie oddziały policji. Szczególnie spodobał nam się nowoczesny wóz bojowy, wyposażony w działka wodne, a wykorzystywany do przywracania porządku publicznego w trakcie różnego rodzaju zamieszek ulicznych. Pozwolono nam nawet „zmierzyć się” ze sztucznie zaimprowizowanym tłumem, ustawionym z opon samochodowych i spróbować go „uspokoić” oddając  salwy wodne w jego kierunku.

Po prezentacji samochodów i specjalistycznego sprzętu, uczestniczyliśmy pod bacznym okiem policyjnych instruktorów, w ćwiczeniach z zakresu musztry bojowej. Szczególny nacisk położono na umiejętność formowania odpowiednich szyków bojowych, które to wykorzystywane są przez policjantów, podczas akcji zabezpieczania i przywracania porządku publicznego, przy okazji różnego rodzaju imprez masowych, manifestacji, ulicznych zamieszek.

Była to bardzo ciekawa wycieczka edukacyjna, poszerzająca naszą wiedzę na temat specyfiki służby w policji, a szczególnie w oddziałach prewencji.

Zapraszamy do fotogalerii.