ARCHIWUM

W dniach 20-29.10.2013 r. grupa 15 uczniów z klas II i III z naszego Liceum wzięła udział w międzynarodowej wymianie projektowej ze szkołą Harishonim High School, Herzliya w Izraelu.

Tematem projektu było życie i twórczość Ze’va Alensandrowicza, urodzonego w Krakowie izraelskiego fotografa. W swych pracach udokumentował on zarówno niemal niedostrzegalne dziś ślady społeczności żydowskiej w Krakowie, ale także proces powstawania miasta Tel Aviv.

W siedzibie Instytutu Polski w Tel-avivie uczestnicy wymiany mieli przyjemność spotkać się z synami artysty. Uczniowie mieszkali w domach swych kolegów w Herzliya. Dodatkowymi atrakcjami wyjazdu były liczne wycieczki i poznawanie lokalnych atrakcji turystycznych. Uczniowie spędzili 4 dni w stolicy, Jerozolimie, zwiedzając miejsca kultu wielu religii, takie jak np. Bazylika Grobu Bożego czy Via Dolorosa. Najbardziej niezapomnianymi ciekawostkami była wizyta na Masadzie – starożytnej fortecy umieszczonej na pustyni oraz kąpiel w Morzu Martwym.

Podsumowanie pracy uczniów będzie można obejrzeć w postaci wystawy fotograficznej w Muzeum Galicja, pod koniec tego roku.
Anna Nowak, klasa III a