ARCHIWUM

Nie mogło w bieżącym roku szkolnym, zabraknąć na starcie  zawodów strzeleckich Międzypowiatowej Szkolnej Ligi Strzeleckiej o Puchar Prezesa Małopolskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK w Krakowie – Nowej Hucie, reprezentantów XVI Liceum Ogólnokształcącego.

Rywalizacja w tych co rocznych zawodach, organizowanych przez Zarząd Miejski Ligi Obrony Kraju w Krakowie, w ramach popularyzacji strzelectwa sportowego i podnoszenia sprawności fizycznej, oraz obronnej młodzieży szkolnej odbywa się w czterech rudach strzeleckich. W każdej z rund, zawodnicy strzelają z innego rodzaju broni pneumatycznej, a także kulowej. Suma punktów zdobytych we wszystkich czterech rundach strzeleckich decyduje o miejscu w klasyfikacji indywidualnej, a także drużynowej (szkolnej).

W listopadzie 2013 r., odbyła się pierwsza inauguracyjna runda strzelecka wymienionych zawodów . Zawodnicy strzelali z karabinków pneumatycznych z tzw. otwartym zestawem celowniczym. Rewelacyjnie w pierwszej rundzie spisali się reprezentanci XVI LO. W klasyfikacji drużynowej pierwszą pozycję wystrzelała nasza I drużyna, w składzie; Iza Twardosz, Daria Ślusarczyk oraz Anna Wójcik. Wszystkie wymienione dziewczyny są uczennicami klasy 2 b, o profilu policyjno-wojskowym. Dodatkowo nasza „Mistrzyni”, czyli Iza Twardosz po pierwszych punktowanych zawodach, jest liderką klasyfikacji indywidualnej.

Duże brawa należą się także reprezentantom II drużyny naszej szkoły występującej w składzie; Piotr Bugajski kl. 1 a, Kamil Gałka kl. 2 b oraz Kacper Socha kl. 3 c. Zespół chłopców uplasował się 11 miejscu, z bardzo niewielką stratą punktową do wyprzedzających nas przedstawicieli innych szkół średnich. Ogółem do w/w zawodów strzeleckich w kategorii szkół średnich zgłosiły się 24 zespoły.

Gratulujemy wspaniałego wyniku na inaugurację rywalizacji strzeleckiej i liczymy, że w następnych rundach, oba nasze zespoły będą nadal strzelać celnie i trafiać wyłącznie w sam środek swoich tarcz. Trzymamy mocno kciuki za strzelców z XVI Liceum Ogólnokształcącego.