ARCHIWUM

Zawody szkolne OWE odbyły się 13 stycznia 2014 r. w naszej szkole, uczestniczyło w nich 21 uczniów i uczennic z różnych klas. Olimpiada ta wymaga wszechstronnej wiedzy, gdyż tematyka obejmuje i poszerza wiedzę z zakresu biologii oraz wiadomości z szeroko pojętej ekologii realizowanej również na takich przedmiotach jak geografia, chemia i fizyka.

Na poszczególnych etapach wymaga się także znajomości aktualności prasowych, radiowych i telewizyjnych związanych z przyrodą, ekologia w Polsce jak i na świecie. Różnice między poszczególnymi zawodnikami były bardzo niewielkie, ale zgodnie z regulaminem tylko ci którzy osiągnęli 80 % mają dalej szansę powalczyć.
 
Wszystkim gratulujemy dobrego wyniku, a byli nimi: K. Kawula, K. Galon, M. Gut, Sz. Spytkowski, K. Jeziorek z I b, M. Sarapata, S. Gaca i P. Smyrak z I a, K. Dąbrowska i P. Ślusarczyk z II a, Z. Bugajska, M. Król, K. Kozicka, A. Gałdyn, A. Dębska, K. Matejczyk, K. Inglot, D. Zaporowski, E. Semerda z III d, A. Guzik i M. Gorczyca z III b. Do dalszego etapu przechodzą: Sz. Spytkowski z I b, Sebastian Gaca z I a i Dawid Zaporowski z III d. Życzymy powodzenia w etapie okręgowym w już kwietniu!