ARCHIWUM

Zdrowie człowieka tkwi od pokoleń, w tym co ma w głowie i co na stole.
 
Nasza szkoła zdobyła certyfikat w programie „Mądre odżywianie – mądre pokolenie”, w ramach kilku projektów przeprowadzono w lutym i marcu br. lekcje na temat zasad wprowadzania zrównoważonej diety i profilaktyki chorób układu pokarmowego.

Zajęcia te prowadzone były przez młodzież o zacięciu pedagogicznym z klasy III a i II a,  a skierowane były głównie do gimnazjalistów. Problem zwalczania otyłości i propagowanie zdrowego stylu życia realizowano w projekcie „Dieta i ruch – receptą na zdrowie” – poprowadzili go uczniowie klasy III b.

Finał programu odbył się 20 marca br. podsumowano wówczas wszystkie projekty, a uświetniła go wystawa nt. „Zdrowe przekąski i piramida zbilansowanego odżywiania” którą przygotowali uczniowie Koła Przyrodników.
 
Główne przesłanie uczestników programu.
 
Posiłek pełni w naszym życiu znaczącą rolę i stanowi bardzo ważny element codzienności. Robimy bardzo wiele aby spożywane przez nas pożywienie było smaczne, chcemy również aby było zdrowe. Jedzenie od wieków nie jest tylko sposobem zaspokajania głodu, jest przecież ważnym czynnikiem społecznym i kulturalnym. Jest również częścią tradycji. Należy jednak pamiętać, że jego podstawową, biologiczną funkcją jest dostarczanie organizmowi substancji odżywczych.

Jedzenie powinno więc, nie tylko być źródłem przyjemności, ale przede wszystkim zapewniać zdrowie. Planując nasze codzienne menu miejmy w pamięci słowa, że zdrowie człowieka tkwi od pokoleń, w tym co ma w głowie i co na stole.  (Milena Maciąg i Magda Batko klasa III a).