ARCHIWUM

  Co łączy nas z mieszkańcami odległych zakątków świata? Dlaczego w jurcie mongolskiej poruszamy się w prawo? Eskimosi czy Inuici? Na te i wiele innych pytań odpowiadali nam, uczniom klasy 2 a, sympatyczni Wolontariusze podczas warsztatów w Parku Edukacji Globalnej - Wioski Świata.

Spacerując po 2 ha powierzchni poznaliśmy różnorodność kulturową świata, współzależności między Globalną Północną a Południem. Pokonaliśmy ulice peruwiańskich miast, gdzie obok wielkich, bogatych budynków zobaczyliśmy obszary nędzy, w których zagościliśmy na dłużej. Wysłuchaliśmy relacji peruwiańskiego chłopca. Poznaliśmy życie w slumsach i dowiedzieliśmy się jak sobie w nich radzić.

Po tej lekcji będziemy pamiętać, aby prowadzić życie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i szacunku w stosunku do innego człowieka.