ARCHIWUM

Wystartowała tegoroczna edycja Międzypowiatowej Ligi Strzeleckiej o Puchar Prezesa Ligi Obrony  Kraju w Krakowie. Po ubiegłorocznym drużynowym i indywidualnym sukcesie uczennic naszego liceum, z niecierpliwością czekaliśmy na inaugurację w/w zawodów strzeleckich.

W bieżącym roku XVI Liceum Ogólnokształcące reprezentowane jest przez trzy zespoły.
I drużyna złożona jest z uczniów klas pierwszych; Wiktora Kalisza, Szymona Kołodziejczyka, oraz Michała Uziela.
II drużyna występuje w składzie; Paulina Skalska, Piotr Bugajski oraz Sebastian Gaca – wszyscy są uczniami klas drugich.
Wreszcie III drużyna, czyli tegoroczne maturzystki, a zarazem obrończynie pierwszego miejsca z zeszłego roku, reprezentowana jest przez; Izabellę Twardosz, Annę Wójcik oraz Darię Ślusarczyk.

Po pierwszej rundzie zawodów, w której to zawodnicy strzelali z karabinków pneumatycznych typu Slavia, bardzo wysoko uplasowały się wszystkie nasze zespoły. Na drugim miejscu znajduje się III drużyna XVI LO. Tuż za nimi, a wiec na trzeciej pozycji klasyfikowana jest I drużyna XVI LO. Natomiast II drużyna XVI LO zajmuje po pierwszej rundzie szóste miejsce (należy tu zaznaczyć, że w tych zawodach nagradza się sześć najlepszych zespołów).

Jeszcze lepiej wypadliśmy w klasyfikacji indywidualnej. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajmuje Izabella Twardosz, trzecia jest Anna Wójcik, a na szóstym miejscu plasuje się Paulina Skalska.
Wśród chłopców Szymon Kołodziejczyk klasyfikowany jest na czwartej pozycji, a piąte miejsce zajmuje Wiktor Kalisz.

Gratulujemy celnych strzałów i liczymy, że w kolejnych edycjach tych zawodów reprezentanci XVI-go  Liceum Ogólnokształcącego będą trafiać wyłącznie same 10-tki.
Do zakończenia Międzypowiatowej Ligi Strzeleckiej pozostały jeszcze trzy rundy, w których to zawodnicy będą strzelać za każdym razem z innego rodzaju karabinku i pistoletu. Kolejne rundy odbędą się 9 grudnia, 14 stycznia, oraz ostatnia 16 kwietnia 2015 r.

Trzymamy kciuki i liczymy na końcowy sukces.