ARCHIWUM

W dniu 11 grudnia bieżącego roku część uczniów klasy II i III o profilu policyjno-wojskowym naszego Liceum brało udział w wycieczce do Szkoły Policji w Katowicach.

Na miejscu odbyły się zajęcia z zakresu Kryminalistyki, gdzie obecni uczniowie mogli zapoznać się ze sprzętem jaki jest używany przez Policję, a także zaprezentowano kilka skutecznych sposobów zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia.

Następnie oprowadzający pokazał "miasteczko symulacyjne", w którym na terenie Szkoły ćwiczą Policjanci zanim zostaną oddelegowani do służby w misji dbania o nasze bezpieczeństwo. Kolejnymi zajęciami były ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy.

Ostatni punkt programu to zajęcia na Strzelnicy, gdzie jednostkowy "spec" od broni wytłumaczył jakiego sprzętu używają obecne Oddziały Policji  i pozwolił dokładnie się z nimi zapoznać. Całość wszystkim uczestnikom się podobała i na pewno na długo zagości w naszej pamięci. Kiedyś być może poznani wykładowcy będą naszymi wykładowcami. Do tego przez wszystkie lata naszej nauki dążymy...