ARCHIWUM

 W dniu 27.01.2015 r., z powodu odbywającego się w naszej szkole konkursu polonistycznego, większość lekcji odbywała się poza budynkiem. Najciekawsze zajęcia, jak nam się wydaje, miały klasy 1C oraz 2A :) Tematem lekcji była "Ślizgawka".

Tak więc wszyscy punktualnie o godz. 10.00 spotkaliśmy się przed lodowiskiem Origo w Krakowie. Już przed wejściem kilka osób miało dość nietęgie miny. Ale to co najlepsze miało dopiero się wydarzyć.

Jak się okazało po wejściu na taflę lodowiska, temat który miał być prosty, zabawny i bardzo rozrywkowy, dla niektórych zamienił się w prawdziwą "walkę o przetrwanie". Mam tu na myśli, walkę o utrzymanie się w pozycji stojącej. Ale to był początek. Z biegiem minut, podglądając naszych świetnie "śmigających" na łyżwach opiekunów tj. Panią profesor M. Borońską-Dąbroś, oraz Panów M. Piskorza i D. Tylek, szybko pojęliśmy o co chodzi w tej lekcji.

Nasze upadki tłumaczyliśmy, że to takie figury taneczne, a tych nic nieznaczących sińców staraliśmy się w ogóle nie zauważać. Jak widać na fotografiach zabawa była znakomita. Mamy nadzieję, że lekcje o tak "śliskich" tematach będą jeszcze kontynuowane.