W sobotę 5 lutego w Folwarku Zalesie odbył się długo wyczekiwany bal studniówkowy tegorocznych maturzystów. Już tylko „sto dni” dzieli uczniów klas trzecich od sprawdzenia swoich umiejętności i wiedzy, którą nabyli przez trzy lata liceum.

Uroczystość rozpoczęła się od tradycyjnego poloneza. Najpierw wybrani maturzyści w pokazowym polonezie zaprezentowali skomplikowane figury, a potem wszyscy, wraz z gronem pedagogicznym posuwistym krokiem ruszyli „w tany”. Nie zabrakło również podziękowań dla grona pedagogicznego od uczniów. Część oficjalną zakończyło wystąpienie Pani Dyrektor, która życzyła wszystkim udanej zabawy i niezapomnianych chwil. Niespodzianką okazał się film zaprezentowany przez uczniów klasy III B. Wszyscy mogli zobaczyć minione lata maturzystów od początku ich edukacji w XVI LO.

Wreszcie przyszedł czas na zabawę. Przy dobrej muzyce parkiet szybko się zapełnił i tak pozostał do końca zabawy. Szalonym rytmom ulegli nie tylko maturzyści, ale i grono pedagogiczne. Kilka minut po północy nastąpiło oficjalne krojenie studniówkowego tortu. To zadanie powierzono Pani Dyrektor, a pierwszy kawałek miało otrzymać maturzysta szczególnie zaangażowany w życie szkoły. Wyróżniony został Piotr Bugajski. Gratulujemy! Potem trwała zabawa dalej. Ciekawym przerywnikiem były wspólne zdjęcia.

Myślę, że studniówka 2016 będzie jednym z najwspanialszych wspomnień, które na zawsze pozostanie w ich pamięci. 

Karolina Jachimczyk, klasa I C