13 kwietnia 2016 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole niezwykłego gościa, Panią Ewę Żelechowską – Stolzman, byłą więźniarkę obozu w Ravensbrück.
 Przygotowując się do spotkania ze świadkiem historii, przeczytaliśmy wspomnienia wojenne, które specjalnie dla nas napisała Pani Ewa. Z ogromnym zainteresowaniem słuchaliśmy wspomnień z czasów II wojny światowej, Powstania Warszawskiego, pobytu w obozie w Pruszkowie, potem gehenny związanejz  transportem do Niemiec, rozdzielenia z ojcem i wreszcie pobytem w Ravensbrück. Nie mogliśmy ukryć emocji, kiedy słuchaliśmy o przeżyciach młodej, 15 – letniej wówczas dziewczyny, która straciła ojca w Neuengame pod Hamburgiem.
Spotkanie z tak niezwykle ciepłym i otwartym człowiekiem było dla nas wielkim przeżyciem i pozostanie w naszej pamięci i sercach na długo.

Uczniowie biorący udział w projekcie „O tym nie można zapomnieć…”