Uczniowie „Szesnastki” w gronie laureatów Ogólnopolskiej Prezentacji Finałowej Projektu „O tym nie można zapomnieć…- spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów”.
19 maja 2016 r.  w warszawskiej siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej odbyła się Ogólnopolska Prezentacja Finałowa Projektu „O tym nie można zapomnieć…- spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów”. W spotkaniu wzięły udział zespoły uczniowskie reprezentujące szkoły z całej Polski.
Celem projektu jest pogłębienie wiedzy uczniów na temat losów więźniów obozów koncentracyjnych w czasie II wojny światowej. Zanim młodzież zaprezentowała efekty swojej pracy, uczestniczyła wcześniej w spotkaniach warsztatowych zorganizowanych przez IPN. Potem wzięła udział w spotkaniu z byłą więźniarką obozu Panią Ewą Żelechowską Stolzman. Uczniowie musieli przygotować godzinny film na temat losów wybranej więźniarki, następnie na prezentacji finałowej przedstawiali 5-minutowe zwiastuny i opowiadali o przeżyciach, które towarzyszyły im podczas realizacji projektu.
Miło mi poinformować, że praca 2 zespołów reprezentujących naszą szkołę została doceniona szczególnie. Zespół w składzie: Maciej Mróz, Karolina Jachimczyk, Małgorzata Szydłowska, Zuzanna Jarzyńska, Joanna Wróbel zajął III miejsce.
Zespół w składzie: Karolina Ogonowska, Oliwia Łątka, Wiktoria Gaweł, Izabella Badyla, Zofia Łuczyn został wyróżniony.
Gratulacje!!!
Agata Stankiewicz