„ Woda w Twojej rzece” warsztaty terenowe w Ojcowie.

26 września uczniowie z klas drugich z rozszerzoną geografią, pod okiem pani prof. M. Borońskiej-Dąbroś oraz pana prof. M. Piskorza udali się na zajęcia warsztatowe do najmniejszego polskiego parku narodowego.
   

Warsztaty rozpoczęły się krótkim wprowadzeniem do tematu i zapoznaniem się uczniów z zasadami bezpieczeństwa. Następnie licealiści wyposażeni w instrukcje badań, arkusze wyników oraz potrzebny sprzęt,  podzieleni na trzy grupy, ruszyli w teren. Młodzież dotarła do stanowisk badawczych, położonych nad rzekami Młynówką i Sąspówką, gdzie ochoczo zabrała się do wykonywania zadań. Jedni mierzyli szerokość rzeki, inni prędkość przepływu, a jeszcze inni skład chemiczny wody. Największą ciekawość, dość nieoczekiwanie, wzbudzał... czerpak !!! Można w nim było znaleźć rzeczne żyjątka, które należało dokładnie obejrzeć i rozpoznać. Po ich identyfikacji, „uzbrojeni” w odpowiednią wiedzę mogli już ustalić czystość wody.
    Po zebraniu wszystkich potrzebnych informacji uczniowie wrócili do sali wykładowej, gdzie podsumowali wykonane dziłania. Kolejne warsztaty już niedługo.