Dnia 30 września w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców, grupa uczniów  klas 1A, IIC I IIIC wraz z Panią Joanną Lączak udała się do Instytutu Matematyki Uniwersytetu Pedagogicznego, badać obszar  nauk  ścigłych, pod hasłem: „ Wszystko zaczyna się …Czyli jak matematycy tłumaczą świat”.

Młodzież wraz z opiekunem uczestniczyła w warsztatach i pokazach. W  salonie Kartezjusza dziewczyny  wizualizowały własne równania algebraiczne, korzystając z programu SURFER. Uczniowie  poznali „równanie serca i cytryny” oraz innych ciekawych obiektów. W Salonie  krzywych luster, 0-1 i innych patologii, młodzież miała okazję zmierzyć się „ niebanalnymi” zadaniami oraz zbudować kostkę sześcienną z zapałek bez użycia kleju. Interesująca była również wizyta w salonie gier niehazardzowych, gdzie uczniowie mogli zagrać w gry logiczne. Zapraszamy za rok.