W ramach współpracy Szesnastki z Komendą Wojewódzką Policji, uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zasady prawidłowego poruszania się po drogach przedstawiła młodzieży Pani podkomisarz Joanna Biel – Radwańska. Uczniowie poznali m.in. statystyki wypadków drogowych i błędy najczęściej popełniane przez pieszych. Dowiedzieli się też jakie konsekwencje finansowe i/lub społeczne ponosi osoba prowadząca pojazd pod wpływem alkoholu, przekraczająca prędkość czy będąca pod wpływem innych substancji psychoaktywnych.
Po teorii przyszedł czas na praktykę - w ruch poszły AlcoBlow, alko- i narkogogle. Wszyscy uczestnicy zajęć byli trzeźwi, mogli więc dalej uczestniczyć w zajęciach. :)