W dniu 15 maja 2017 r. wzięliśmy udział w warsztatach przygotowujących do konkursu „Policjanci w służbie historii”.

Zajęcia odbyły się w siedzibie IPN Biuro Edukacji Narodowej Centrum Edukacyjne Przystanek Historia w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8. W ramach warsztatów zostały m.in. przeprowadzone wykłady dotyczące historii policji polskiej do 1939 r. i dalszych losów policjantów w trakcie II wojny światowej przez pracowników OBEN IPN w Krakowie (dr Teodor Gąsiorowski, dr Marcin Chorązki i Michał Masłowski). Ponadto prelegentem był również asp. szt. Piotr Lachman z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, który zaprezentował swoją prywatną kolekcję pamiątek poświęconych policjantom Policji Państwowej z rejonu Małopolski.


Więcej na stronie:

https://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/warsztaty-w-ipn